Vaatler

Al-Anon Vaatler

Eğer 12 Basamağın ruhsal disiplinine kendimizi isteyerek teslim edersek, hayatımız değişecek. Neşe ve mucizelerle dolu, olgun, sorumlu bireyler olacağız.

Hiç bir zaman mükemmel olamasak da ruhsal geliş­memiz bizdeki sınırsız potansiyeli açığa çıkaracak. Sevme ve sevilmeye layık olduğumuzu keşfedeceğiz.

Kendimizi kaybetmeden başkalarını sevebileceğiz ve karşıdan gelen sevgiyi kabul etmeyi öğreneceğiz.

Bir zamanlar bulanık ve karışık olan görüşlerimiz aydın­lanacak ve bizler gerçek dünyayı anlamayı ve gerçekleri kabullenmeyi öğreneceğiz.

Cesaret ve samimiyet, korkularımızın yerini alacak. Bizler keşfedilmemiş yeteneklerimizi bulup, geliştire­bilmek için başarısızlık riskini göze alabileceğiz. Hayatı­mız ne kadar hırpalanmış veya alçalmış olsa da, başkalarına umut verebileceğiz.

Duygularımızın zenginliğini tanımaya ve hissetmeye başlayacağız, fakat onların esiri olmayacağız. Sırlarımız için artık utanç duymayacağız.

Kendimizi, ailemizi ve dünyayı affetme yeteneği kazandıkça, seçeneklerimiz çoğalacak.
Kendimizin ve sevdiklerimizin hayatının, Tanrı’nın rahatlığı ve dengesiyle akmasına izin verdikçe, huzur ve barış kelimeleri bizim için anlam kazanacak.

Hayatın ikilemlerine, gizemlerine rağmen dehşete düşmeden hayattan zevk alabilme özgürlüğüne sahip olduğumuzu keşfedeceğiz.

Daha fazla güleceğiz.

Korkunun yerini inanç alacak ve bizim kendimiz için yapamadıklarımızı Üstün Gücün bizim için yapmakta olduğunu anlayacağız ve minnettarlık kendiliğinden gelecek.